NUC-5 studie voor patiënten met PSC Bijgewerkt op 06.05.21
De NUC-5 studie voor patiënten met PSC (Primaire Scleroserende Cholangitis) is een dubbelblind, gerandomiseerd, placebogecontroleerd, fase III-onderzoek ter vergelijking van norursoxycholinezuur-capsules met placebo bij de behandeling van PSC.
Informatie over het onderzoek
Voor een Europees fase III onderzoek naar de ontwikkeling voor een nieuw geneesmiddel voor de behandeling van patiënten met PSC, is het Amsterdam UMC (locatie AMC) op zoek naar mannen en vrouwen met de diagnose PSC.
Het doel van de NUC-5 studie voor patiënten met PSC is om uit te zoeken hoe veilig en werkzaam het nieuwe medicijn, NorUrsodesoxycholzuur (norUDCA) is voor de behandeling bij mensen met PSC. De werking van norUDCA zal vergeleken worden met een placebo (niet actief medicijn). NorUDCA is eerder onderzocht in verschillende klinische studies en werd over het algemeen goed verdragen.
Na een screeningsbezoek wordt beoordeeld of u in aanmerking komt voor deelname aan de studie. Het onderzoek duurt in totaal 192 weken. U zult in die 92 weken verschillende keren in het Amsterdam UMC (locatie AMC) , of LUMC of Radboud UMC verwacht worden voor een controle bezoek.
Meedoen of meer weten?
U kunt contact opnemen met Prof. dr. U.H.W. Beuers, afdeling Leverresearch van het Amsterdam UMC ziekenhuis, locatie AMC.
Email: leverresearch@amc.nl
Tel: 020-566 8468. U kunt eventueel een bericht inspreken op de voicemail.
Voor informatie over de studie in het LUMC kunt u contact opnemen met:
Lida Beneken Kolmer,
Email: a.beneken_kolmer@lumc.nl Tel: 071-526 1188
Babs de Klerk,
Email: b.m.de_klerk@lumc.nl Tel: 071-526 1189
In het Radboud UMC kunt u voor informatie over de studie contact opnemen via:
Email: researchunit.mdl@radboudumc.nl Tel: 024-3619190
Informatie over de studie staat op ClinicalTrials.gov Identifier: NCT03872921
Op deze website is meer informatie te vinden over PSC.